ЛеБрон разби собственоръчно Атланта

Леброн Джеймс отбеляза 32 точки, а той и неговите  съотборници от Кливланд направиха девет поредни успешни стрелби  от зоната за три точки само в първата четвъртина при победа със  127:94 над Атланта.

С това Кавалиърс се превърнаха в първия тим  в историята на Националната баскетболна асоциация на САЩ и  Канада (НБА), който отбелязва 9 или повече тройки в една част. Джеймс наниза три тройки в първата четвъртина, а Кевин Лов и  Джо Харис добавиха по още две в коша на Хоукс.

Домакините не  спряха да стрелят от разстояние през целия мач и завършиха с  19/31 зад линията, което е клубен рекорд. Благодарение на това,  те не се нуждаеха от драматични обрати като този срещу Бостън от петък вечер, а спечелиха двубоя с лекота.

Далас се наложи със 131:117 срещу Минесота в друг резултатен  мач от вечерта в НБА, след като Монтей Елис записа личен рекорд  за сезона с 30 точки. Дирк Новицки с 15 пункта и още други осем  баскетболисти завършиха с двуцифрен актив, а Маверикс подобриха  най-резултатното си постижение за годината само два дни след  разгрома с 53 точки разлика срещу отбора на Филаделфия.

Загубата в Далас беше пета поредна за Минесота като гост, след  като Тимбъруулвс покриха разстояние от 5600 мили в рамките на  шест мача. Те загубиха тежко и от Ню Орлиънс, и от Маверикс,  въпреки че в събота вечер Кевин Мартин записа личен рекорд за  сезона с 34 точки.