Ламуши: Тази победа ни вдъхва увереност

Треньорът на Кот д'Ивоар Сабри Ламуши заяви, че успехът срещу Япония е бил заслужен и дава необходимата увереност на тима му за следващите мачове на Световното първеснтво 2014.

Рано тази сутрин "слоновете" се наложиха с 2:1 над "сините самураи", въпреки че на почивката имаха гол пасив.

"Заслужено победихме. Бяхме по-добри през целия мач. Започваме турнира с победа, което е страхотно. Това ни дава увереност за следващите мачове.

Да имаш футболист като Дрогба в състава си, независимо дали е титуляр или влиза като смяна, винаги има огромен ефект върху отбора. Разбира се, Дрогба беше разочарован, че го оставям на пейката, но всички видяхте радостта му след края на мача.

Имаме нужда от него, както и от всеки друг до края на турнира. Оставих го на пейката, за да съхраня силите му за следващите мачове. За последно той е играл 90 минути преди няколко месеца в Турция, а след това имаше контузия.

Той жертва много неща, за да влезе в кондиция за Световното първенство. И всички видяхте, когато Дрогба влезе на терена, всичко се промени", категоричен бе Ламуши