Ходжсън: Не живеем в перфектен свят

Треньорът на Англия Рой Ходжсън бе видимо разочарован след поражението от Италия с 1:2 на старта на "трите лъва" на Световното първенство 2014 в Бразилия.

Специалистът заяви, че до последно е вярвал в силите на неговия тим да вземе трите точки и похвали футболистите си.

"Трудно е да повярваме, че загубихме. Вечерта не беше трудна за Джо Харт, но допуснахме поражение. Дори при 2:1 в тяхна полза смятах, че можем да се върнем в двубоя.

Може би това е най-доброто представяне на отбора, което съм виждал. Трябва да приемете, че играхме добре тази вечер. Нещата ни се получаваха по-добре през второто полувреме. Оставихме една или две възможности за гол за противника, а ние също имахме възможности да се разпишем.

Финалните минути не бяха най-добрите за нас. Тогава можехме да се представим на по-високо ниво", каза Ходжсън след двубоя.

"Ние сме с млад състав и повечето от играчите ще подобрят представянето си с течение на времето. Това не е перфектният старт, но не живеем в перфектен свят", добави той.

Все пак спецът завърши с оптимизъм, като заяви, че е позитивно настроен за мачовете срещу Уругвай и Коста Рика.

"Представянето ни дава увереност за мачовете срещу Уругвай и Коста Рика. Уейн Рууни се справи добре с поставените му задачи. Подаде за нашия гол. Твърде сурово е да кажем, че той не се справи достатъчно добре, играейки от лявата страна", заключи Ходжсън.