Дзакерони: Не показахме най-доброто от себе си

Наставникът на Япония Алберто Дзакерони заяви, че неговият тим не е показал най-доброто от себе си и поздрави Кот д'Ивоар за успеха в първия мач на двата тима на Световното първенство 2013.

Рано тази сутрин африканците се наложиха с 2:1 след обрат и показаха, че ще се борят със зъби и нокти да излязат от групата.

"Трябва да отдадем дължимото на Кот Д'Ивоар, които изиграха отличен мач. Ние не успяхме да покажем най-доброто от себе си, особено през второто полувреме, когато ни вкараха двата гола", започна Дзакерони.

"Трябва да подобрим много неща, ако искаме да излезем от групата. В този мач усилията ни не бяха достатъчни. Вкараха ни два гола за две минути, което показва липса на концентрация. Позволихме на крилата им да центрират безпрепятствено топката, а това не трябваше да се случва.

Отборът се чувстваше добре физически и психически и започна добре мача, но постепенно загуби темпо. Ще направя анализ къде сбъркахме и какво трябва да подобрим. Имаме още два мача, трябва да повдигнем духа на момчетата", сподели спецът след поражението.