Реал Мадрид спести сили за Шампионска лига и Лудогорец

Европейският шампион Реал Мадрид записа сравнително лесно 2:0 като гост на Виляреал в мач от 6-ия кръг на Примера дивисион, игран пред пълните трибуни на "Ел Мадригал".

Домакините доминираха през голяма част от двубоя и имаха отлични положения, но още през първото полувреме "кралския клуб" закова две попадения и стигна до победата след солидно второ полувреме, особено в защита.

В 33' след пас на Кроос Модрич вкара прекрасен гол с плътен удар от 15 метра. Само 7 минути по-късно феноменална контраатака между Хамес, Бензема и Роналдо завърши с 13-ия гол за сезона на португалеца.

Икер Касияс за пръв път записа суха мрежа през този сезон (с изключение на мача за Суперкупата на Европа). Той се отчете и със 7 спасявания, след като досега имаше само 2 в Примера дивисион и Шампионска лига.

Освен това футболистит на Карло Анчелоти записаха 3-а поредна победа в първенството, а и съхраниха сили за срещата си с Лудогорец на стадион "Васил Левски". Иначе "кралския клуб" излезе временно на 4-а позиция с 12 точки - на 1 от Барселона.

Срещата почна изключително динамично и Кристино Роналдо пробва да стреля още в първата минута, но вратарят на домакините успя да спаси. Последваха две много опасни атаки на „жълтата подводница“, но Икер Касияс се отчете с две прекрасни намеси, особено при удара на Уче от 7 метра в 7'.

В 11' „белия балет“ имаше втора възможност да открие резултата, когато Роналдо проби и стреля отляво, но Ансехо успя да избие в корнер. При контраатака за Виляреал отново уче имаше шанс да отбележи, но Варан се отчете с добра намеса.

Постепенно домакините се ориентуираха в защита и не позволиха на Роналдо. Бейл и Хамес да се разиграят, а Бензема дори не беше играл с топката в първия половин час на срещата. В 28' пък Вието направи за смях защитата на гостите и излезе сам срещу Касияс, но стреля неточно в аут.

Само две минути по-късно Кани излезе на чудесна позиция и стреля, но капитанът на госите успя да парира – все още 0:0. Точно когато „жълтата подводница“ имаше по-добрите положения, Реал Мадрид успя да излезе напред в резултата.

Хамес Родригес получи топката отляво на нападението и подаде пред наказателното поле за Кроос. С гръб към вратата той даде топката на границата на пеналта за Модрич, който с плътен удар остави Ансехо безпомощен – 0:1 в 33'.

Само 7 минути по-късно авансът на „кралския клуб“ стана два гола след феноменална контраатака. Хамес прати над 50-метров пас за Бензема, който овладя чудесно, излъга защитник и поднесе топката на Роналдо, който с точен удар по тревата направи 0:2.

Последваха уникални пропуски за Виляреал, след като Касияс направи феноменално двойно спасяване срещу Кани и Бруно, а останал сам срещу вратата Уче не успя да уцели вратата. В 43' пък Марсело се намеси при топовен удар на Вието – 0:2 за Реал до почивката.

След нея футболистите на Карло Анчелоти насочиха вниманието си изцяло към предстоящата среща срещу Лудогорец в Шампионска лига. Италианският спец пусна Ияраменди, за да заздрави защитата, а Касияс се отчете с нови две спасявания, записвайки втората суха мрежа за Реал от началото на сезона в Примера дивисион - 0:2 за 10-кратния европейски първенец.