Милан се справи с Чезена и пое глътка въздух (ВИДЕО)

Тимът на Милан и неговият наставник Филипо Индзаги поеха глътка въздух, след като днес "росонерите" постигнаха победа с 2:0 над гостуващия Чезена в среща от 24-ия кръг на Серия А.

Първият гол в срещата реализира Джакомо Бонавентура с хубав изстрел през първата част на двубоя. След почивката Бонавентура можеше и да удвои, но гредата помогна на гостите. В края на сблъсъка резервата Джампаоло Пацини се разписа за крайното 2:0 в полза на своя тим.

По този начин миланският гранд записа едва осмата си победа от началото на сезона, като Милан събра актив от 33 точки и поне временно изпревари Торино и Интер на деветото място в Серия А. "Биковете" и "нерадзурите" обаче са и с мач по-малко на сметката си.

Чезена пък остава на предпоследното 19-о място в Серия А с едва 16 точки до момента.

аставникът на домакините Филипо Индзаги постави Матиа Дестро на върха на своята атака, докато Жереми Менес и Джакомо Бонавентура трябваше да подпомагат “деветката” в офанзивен план. Найджъл Де Йонг, Рикардо Монтоливо и Андреа Поли пък започнаха в средата на терена за миланския колос.

Чезена разчиташе на Грегори Дефрел и Милан Дурич в предни позиции, които бяха подпомагани активно от ветерана Франко Бриенца. Джорджи, Де Феудис и Зе Едуардо започнаха в средата на терена за “водните кончета”.

Двубоят на “Сан Сиро” стартира със ситуация пред вратата на гостите, като още в 3’ Милан можеше да открие резултата в своя полза. Леали парира изстрел от дистанция, като цели трима играчи на “росонерите” можеха да осъществят добавка. Андреа Поли отбеляза с глава, но халфът се намираше в положение на засада.

В 22’ полупразният “Сан Сиро” вече празнуваше, защото Джакомо Бонавентура изведе Милан напред в резултата. Лятното попълнение на тима отбеляза страхотен гол с изстрел от средна дистанция, не оставяйки шансове на Леали с десния крак - 1:0.

Сблъсъкът не предлагаше много атракция за феновете, като и интересните ситуации пред двамата вратари липсваха. Това все пак се промени в добавеното време на първото полувреме, когато Кристиан Абиати бе принуден да се намесва. Де Феудис засече добре топката и насочи изстрела си в очертанията, но опитният страж на Милан реагира блестящо и съумя да отрази опасността.

Девет минути след почивката Милан удари греда, а Джакомо Бонавентура за малко не се сдоби с второ попадение на сметката си. Играчът на домакините засече центриране на Жереми Менес, но опитът му да удвои срещна един от стълбовете зад Леали.

Минутите на “Сан Сиро” продължиха да се изнизват една след друга, но двубоят между двата тима не ставаше кой знае колко по-интересен. В 68’ влезлият като резерва Джампаоло Пацини засече с глава дълга топка на Монтоливо, но неуспявайки да намери очертанията на вратата. В 72’ Менес осъществи добър пробив, но завършващият му изстрел бе неуспешен.

Крайното 2:0 в двубоя бе оформено в последните минути, когато Джампаоло Пацини ознаменува с гол появата си на терена. Нарушение на Карбонеро срещу Антонели доведе до дузпа в полза на Милан, а зад топката застана именно Пацини. Таранът не сбърка от бялата точка и сложи край на спора, осигурявайки трите точки на Милан.