Лацио се завърна на пътя на победата след 2:1 над Сиена

Отборът на Лацио победи с класическото 3:0 тима на Сиена в среща от 6-ия кръг на Серия А.

Възпитаниците на Владимир Петкович се завърнаха на пътя на победата след като записаха две поредни загуби в рамките на една седмица. „Орлите" стартираха чудесно шампионата с три победи, но само за една седмица отстъпиха на Дженоа (0:1) и Наполи (0:3).

Дебют като титуляр днес направи Едерсон след като другия бразилец Едрнанес не успя да премине успешно последния фитнес тест.

Именно Едерсон откри резултата в 18-та минута. Бразилецът бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране от корнер и с хубав удар не остави шансове на вратаря.

В 26-та минута вратаря Пеголо се сблъска със Стефано Маури в наказателното поле, но съдията остана безмълвен. В 38-та минута обаче Пеголо сбърка и фаулира Мирослав Клозе. Кристиан Ледесма бе точен от бялата точка за 2:0.

През второто полувреме Лацио владееше инициативата и можеше да стигне до по-изразителна победа, но проуски направиха Клозе и Онази.  В последната минута на мача Масимо Пачи върна един гол за Сиена след като се разписа след центриране от корнер.

Така Лацио се завърна на третото място в класирането с 12 точки зад Ювентус и Наполи с по 16 точки.