Наполи се изравни с Ювентус на върха в Серия А

Наполи стигна до изключително труден успех срещу Сампдория с 0:1 като гост в двубой от 6-ия кръг на италианската Серия А, а единственото попадение отбеляза Кавани от дузпа.

На негостоприемния "Стадио Луиджи Ферари" двата отбора изиграха доста интересен двубой, като през първото полувреме зрителите по трибуните видяха много пропуски и пред двете врати.

Горан Пандев имаше възможност още в 4-ата минута да отбележи, но ударът му беше изключително слаб и вратарят на Сампдория успя да се намеси. Последваха две много опасни атаки за домакините, в които Сориани и Естегарибия се отчетоха с пропуски. В 27-ата минута пък Кавани можеше да отбележи с глава, но отблизо не успя да уцели вратата.

През второто полувреме Наполи натисна своя противник, но до чисти голови положения така и не се стигаше. Това обаче се промени в 67-ата минута, когато Бехрами се измъкна в наказателното поле, но беше повален от Кастадейо. Защитникът беше получил жълт картон по-рано и съдията отсъди дузпа за гостите, и показа червен картон за играча на Сампдория.

Едисон Кавани застана зад топката и, за разлика от мача срещу Лацио през седмицата, беше точен и откри резултата. Домакините се хвърлиха в атаки в търсене на изравнителен гол, като Обианг беше най-близо, след като удaрът му мина на сантиметри от горната греда на Де Санктис. До нов гол обаче не се стигна и така двата отбора приключиха сблъсъка по между си при резултат 0:1.

Благодарение на успеха Наполи отново се изравни на върха в класирането с Ювентус, като и двата отбора имат по 16 точки - по 5 победи и 1 равенство. Сампдория пък беше изпреварена от Лацио и вече се намира на 4-о място с 11 точки.