Лацио разпиля Парма и удържа второто място

Лацио запази второто място в класирането на италианската Серия А, след като спечели убедително с 4:0 домакинството си на стадион „Олимпико“ срещу на практика фалиралия Парма.

„Орлите“ от Рим събраха 62 точки, след като още през първото полувреме натрупаха солиден аванс от три чисти попадения и на практика елиминираха интригата около крайния резултат. Лацио продължава да се намира пред градския съперник Рома, който е с 61 пункта, след като по същото време днес спечели визитата си с 2:0 на Сасуоло.

Парма е последен с 16 точки, след като записа второ поражение в последните си шест срещи от Серия А.

Още до 16-ата минута „орлите“ водеха с 3:0, след като Марко Пароло откри резултата още в 10-ата, възполвайки се от отлично подаване на Сенад Лулич. Мирослав Клозе само 180 секунди по-късно покачи на 2:0, след като довкара топката при разбъркване в наказателното поле.

Германският топ нападател вече има 12 попадения в Серия А и продължава отличната си реализаторска форма. Третият гол бе дело на Антонио Кандрева в 16-ата минута след нова асистенция на Лулич.

В 81-ата минута Кандрева направи пробив отдясно и центрира в наказателното поле, а резервата Балде Кейта с превъзходен прехвърлящ изстрел от десетина метра по ефектен начин отбеляза четвъртото попадение.

„Орлите“ вече имат 10 победи в последните си 13 мача, от които беше загубена единствено визитата на Ювентус с 0:2. Въпреки поражението отборът на Стефано Пиоли е фаворит за второто място пет кръга преди края, но битката с градския опонент, а и с устремения Наполи, ще бъде оспорвана до последния двубой.