Челси с нова крачка към трофея след успех над Лестър (ВИДЕО)

Челси победи Лестър като гост с 3:1 в отложения сблъсък от Висшата лига. „Сините“ губеха на полувремето, след като Марк Олбрайтън изведе домакините напред в резултата. През второто полувреме футболистите на Жозе Моуриньо показаха своите шампионски амбиции и вкара три попадения с които да си гарантират трите точки.

Дидие Дрогба изравни резултата в началото на второто полувреме, а капитанът на Челси Джон Тери вкара за 2:1 в 78-та минута. Четири минути по-късно Рамирес се възползва от страхотна асистенция на Фабрегас и оформи крайното 1:3.

В 23-тата минута отборът на Лестър извърши втора принудителна смяна. След като първо Анди Кинг се наложи да бъде заменен от Матю Джеймс, Ричи де Лает се появи на терена на мястото на Робърт Хут.

В 40-тата минута домакините имаха две страхотни възможности да поведат в резултата. Първо удар на Кончески бе отразен от Петър Чех, а след това удар на Камбиасо бе блокиран.

Лестър поведе в резултата в последната минута на първото полувреме. Джейми Варди проби по дясното крило и подаде на Марк Олбрайтън, който се възползва от подхлъзгването на Сезар Азпиликуета и не остави шансове на Петър Чех и изведе "лисиците" напред в резултата с първото си попадение с екипа на Лестър.

Само три минути след началото на второто полувреме, Челси успя да изравни резултата. Легендата на "сините" Дидие Дрогба се възползва от подаване на Иванович и вкара изравнително попадение за лидера в първенството.

В 50-тата минута Сеск Фабрегас не успя да изведе Челси напред в резултата след страхотно центиране от Уилиян.

В 62-та минута Дрогба получи възможност да вкара втори гол, но ударът му премина покрай десния страничен стълб на вратата пазена от Каспър Шмайхел.

Две минути по-късно отново шанс за лондончани, но Уилиян изпрати топката над вратата.

В 78-та минута Челси илиза напред в резултата. Кейхил стреля с глава след центриране на Фабрегас от корнер, но Шмайхел спаси. Топката се озова на главата на Джон Тери и капитанът на "сините" направи резултата 2:1 в полза на лондончани.

8 минути преди края на редовното време Фабрегас намери Рамирес и бразилецът с прецизен удар вкара трети гол за Челси.

Съставите:

Мениджърът на домакините залага на Каспър Шмайхел на вратата, а пред него играят петимата зашитници, Пол Кончески, Уес Морган, Робърт Хут, Марчин Василевски и Марк Олбрайтън. В центъра на терена са поставени Анди Кинг, Естебан Камбиасо и Даниел Дринкуотър. В нападението на „лисиците“ оперират Джейми Варди и Леонардо Уйоа.

Жозе Моуриньо е решил Петър Чех да e титулярния вратар, а пред него Бранислав Иванович  играе като десен бек, Гари Кейхил и Джон Тери са титулярните защитници, а Сезар Азпиликуета е левия краен бранител. Франсеск Фабрегас и Неманя Матич играят в средата на терена, а пред Дидие Дрогба оперират Еден Азар, Улиян и Рамирес.

Интересно преди мача:

Домакините от Лестър са в серия от четири поредни победи. „Лисиците“ загубиха за последно на 21-ви март на „Уайт Харт Лейн“ от състава на Тотнъм. След това Лестър надви Уест Хям, Уест Бормич Албиън, Суонси и Бърнли. Отборът се изкачи на 17-та позиция и е само на пункт над зоната на изпадащите и „лисиците“ ще се борят за всяка точка срещу лидера в Премиършип. Лестър е допуснал 27 гола през първото полувреме, което е повече от колкото Челси е допуснал за целия сезон – 26.

Челси е все по-близо до нов триумф във Висшата лига. „Сините“ имаха шанс да триумфират при успех днес, но лондончани не успяха да победят Арсенал. Съставът на Жозе Моуриньо се нуждае от още пет точки, за да гарантира първото място в първенството. Последната загуба на Челси във Висшата лига е срещу Тотнъм на 1-ви януари на „Уайт Харт Лейн“.