Реал Мадрид очаквано взе своето срещу Алмерия (ВИДЕО)

Реал Мадрид запази дистанцията от две точки зад лидера в Примера Дивисион Барселона, след като тази вечер "кралете" спечелиха с 3:0 домакинството си на Алмерия в среща от 34-ия кръг.

Хамес Родригес и Алваро Арбелоа бяха точни за победителите, докато Дос Сантос от състава на Алмерия си отбеляза автогол.

С днешния си успех Реал Мадрид събра актив от 82 точки на сметката си, като лидер с 84 остава Барселона. Алмерия пък заема 17-а позиция с 31 спечелени пункта до този момент.

Карло Анчелоти гласува доверие на Кристиано Роналдо и Хавиер Ернандес в атака, докато Хесе Родригес и Хамес стартират на двата фланга. Асиер Ияраменди и Тони Кроос започват в средата на терена. Фабио Коентрао, Пепе, Рафаел Варан и Алваро Арбелоа са наредени в отбрана пред вратаря Кейлор Навас.

Томер Хамед започва в атака за Алмерия, докато Едгар Мендес, Корона и Себастиан Дубарбиер ще атакуват от втора позиция за андалусците. Хосе Верса и Томас Парти ще действат като двойка вътрешни халфове в схемата на Алмерия.

Двубоят очаквано стартира с доминация на домакините, които навлязоха в половината на своя съперник. В 14' Кристиано Роналдо опита изстрел с глава, но неточно. В 16' пък Мане пробва д затрудни Кейлор Навас, но също не достатъчно прецизно.

В 29' Кристиано Роналдо не бе никак далеч от целта. "Седмицата" почти намери мрежата зад Рубен, но топката прелетя над напречната греда на гостите.

Така очакваният първи гол за "лос меренгес" падна минута преди почивката, когато се разписа Хамес Родригес. Колумбиецът се възползва от избита топка от бранител на Алмерия и със страховито воле прониза Рубен за 1:0.

Резултатът на "Бернабеу" бе удвоен едва четири минути след почивката, когато гостите си отбеляхаза и автогол. Тони Кроос получи подаване от Хесе и опита удар, а в опита си да изчисти Мауро Дос Сантос си отбеляза автогол за 2:0 в полза на европейския клубен шампион.

В 69' Реал Мадрид бе близо и до трети гол. "Белите" изпълниха корнер пред вратата на Рубен, а Рафаел Варан с глава за малко не отбеляза в мрежата на гостите.

Шестнадесет минути преди края Хавиер Ернандес също изпусна удобна възможност за трето попадение. Мексиканецът засече центриране на Роналдо, но Чичарито не съумя да уцели очертанията.

В 84' Реал Мадрид стигна и до третото си попадение в двубоя. Влезлият като резерва Иско комбинира с Хавиер Ернандес, който от своя страна центрира за включилия се в атака Алваро Арбелоа. Крайният бранител бе точен и успешно отбеляза за 3:0.