Лацио обърка плановете на Милан за шампионски старт на сезона (Видео)

Италианският шампион Милан стартира с равенство новата си кампания в Серия А, след като тази вечер "росонерите" достигнаха единствено до равенство 2:2 при домакинството си на Лацио в мач от 1-ия кръг на шампионата.

Домакините изпаднаха в крайно деликатна ситуация след само 20 минути игра на "Стадио Сан Сиро", след като гостите от Рим набързо поведоха с два гола в своя полза. Автори на попаденията за Лацио бяха новите попълнения Мирослав Клозе и Джибрил Сисе, които реализираха и своите първи голове в Серия А. Домакините от Милан се върнаха в мача, благодарение на точните изстрели на Златан Ибрахимович и Антонио Касано, но до края победител в мача така и не бе излъчен.

Старши-треньорът на Милан Масимилиано Алегри остави на резервната скамейка бразилския си нападател Алешандре Пато, предпочитайки да заложи на дуото Ибрахимович - Касано в предни позиции. Дебют за "росонерите" записаха новите попълнения Алберто Акуилани и Антонио Ночерино, а наставникът на гостите Еди Рея заложи на видимо офанзивна схема, пускайки рамо до рамо новите си перли в атака Джибрил Сисе и Мирослав Клозе.

Още в първите минути Милан пропусна изгоден шанс да открие резултата, след като Акуилани не съумя да отбележи от чиста позиция, изведен очи в очи с вратаря Алберто Бисари. Минути по-късно домакините бяха наказани, след като Мирослав Клозе откри головата си сметка в Серия А. Немският национал получи подаване oт Стефано Маури и отбеляза, реализирайки за 0:1.

Трибуните на „Сан Сиро" съвсем се смълчаха в 21', когато Лацио нанесе и втори удар по своя съперник. Отбраната на Милан проспа едно центриране в наказателното поле, а Джибрил Сисе бе на точното място в точното време, отбелязвайки с глава за 0:2. Малко преди това пък контузия получи халфът на домакините Дженаро Гатузо, който бе заменен принудително от Марк ван Бомел.

Шампионите успяха да се отърсят от шока сравнително бързо, като още в 29' Златан Ибрахимович върна един гол. Шведският национал получи отлично подаване от Антонио Касано и не сбърка, намалявайки за 1:2.

Последваха бурни минути за Милан, като защитата на Лацио бе поставена под страхотен натиск. Бисари съумя да отрази силен удар на Кевин-Принс Боатенг, но в 33' резултатът вече бе изравнен. Алберто Акуилани центрира от корнер, а съотборникът му в националния отбор Антонио Касано намери топката за 2:2. Минута след това Лацио получи нов изгоден шанс да отбележи и трети гол във вратата на Абиати, но Ернанеш пропусна от близка дистанция.

Домакините започнаха по-силно втората част, като първо Касано, а след това и Боатенг бяха близо до това да изведат Милан напред в резултата. В 62' гостите от Рим вече разчитаха и на шанса, след като изстрел на ФантАнтонио срещна гредата зад Бисари. Пет минути по-късно обаче събитията се пренесоха пред вратата на шампионите, а ветеранът Алесандро Неста спаси своя тим, избивайки голов удар на Джибрил Сисе.

Петнадесет минути преди края Макс Алегри потърси трети гол, вкарвайки в игра Пато на мястото на Боатенг, като младият бразилец пропусна да донесе победата на Милан с неточен удар в добавеното време на срещата. Пет минути преди края отлична възможност се откри и пред Златан Ибрахимович, който бе изведен очи в очи с Бисари, но изстрелът на шведа бе спасен от вратаря.

Така постепенно се стигна и до последния съдийски сигнал на двубоя, като двата тима поделиха точката на старта на новия сезон в Серия А. Милан обаче няма време за размисъл върху днешния двубой, тъй като след само няколко дни „росонерите" гостуват на Барселона в зрелищен двубой от груповата фаза на Шампионската лига.