Генков получи контузия при победа над Лех, Тонев влезе като резерва

Цветан Генков получи контузия при победата на Висла Краков с 1:0 над Лех Познан в среща от шестия кръг на полското първенство по футбол.

За домакините 17 минути на терена престоя българският младежки национал Александър Тонев, който обаче не успя да спаси отбора си от втората загуба за сезона.

Генков започна като титуляр на върха на атаката на полския шампион Висла, но получи контузия още в 11-та минута на мача и беше заменен от Давид Битон.

Както отбелязват полските медии, този ход е донесъл късмет за старши треньора на отбора Роберт Мааскант, защото израелският нападател се разписа за крайното 1:0 само 14 минути по-късно.

Тонев пък влезе в игра в 73-та минута на мястото на Бартош Слусарски, но не успя да помогне на отбора си. Лех Познан продължава да бъде лидер в генералното класиране с актив от десет точки, колкото имат още изигралите мач по-малко Шльонск Вроцлав и Полония Варшава, предава БТА.

Висла е с точка по-малко и заема осмата позиция в класирането.