Лацио наказа Фиорентина и чака милански гранд на полуфинал (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Лацио е първият полуфиналист в турнира за Купата на Италия, след като победи у дома Фиорентина с 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Сенад Лулич в 6-ата минута. Така футболистите на Симоне Индзаги мечтаят да повторят финала от миналата година, когато злощастно загубиха от Ювентус. Римляните ще търсят и четвърти финал в последните шест сезона, а съперник на 1/2-финалите ще бъде победителят от мегасблъсъка между Милан и Интер, който се играе тази вечер (сряда) от 21:45 часа.

Лацио поведе още в 6-ата минута на срещата. Сергей Милинкович-Савич си поигра със защитата на "виола" и изведе Сенад Лулич отляво на атаката. Босненецът преодоля Бруно Гаспар, а след това отправи страхотен удар по диагонал от малък ъгъл. Топката се оказа неспасяема за Бартломей Дронговский и около 30 000 души на "Олимпико" изпаднаха в екстаз.

Лациалите натиснаха да довършат рано интригата, но Кайседо, Имобиле, Савич и Фелипе Андерсон се разминаха с гола. Фиорентина отвръщаше все по-често на атаките през втората част. В 65-ата минута Федерико Киеза бе близо да изравни, но Томас Стракоша показа рефлекс и запази преднината на домакините. Така те заслужиха успеха и за втора поредна година са сред 4-ите най-добри италиански тима в турнира.