Лацио и Удинезе с ключови победи в борбата за топ 3

Лацио и Удинезе се възползваха по най-добрия начин от изненадващото поражение на Наполи с 0:2 при визитата на Болоня.

„Римските орли" и фриуланите постигнаха идентични победи с 2:0 в своите мачове от 37-мия кръг на Серия А, които им позволиха да изпреварят Наполи в класирането.

Удинезе се завърна на третата позиция в Калчото с актив от 61 точки, а Лацио е вече 4-ти с 59 пункта. Наполи остава с 58 на пето място, като може да бъде изравнен от Интер, който има 55 и довечера приема Милан от 21:45 часа.

Лацио играе именно срещу Интер в последния кръг от кампанията в ключов двубой и за двата тима, които се борят за европейски квоти. Удинезе пък ще има тежка визита на намиращия се в отлична домакинска форма Катания.

Лацио се намираше в тежка серия и шест мача не познаваше вкуса на победата, но точно в гостуването си на Аталанта успя да спечели три точки накуп и да завърже борбата за третото място.

Грешка в защитата на домакините позволи на Либор Козак да простреля вратаря Джорджо Фрезолини и да изведе Лацио напред в 35-ата минута.

Лорик Кана пък с прекрасен удар от около 20 метра в 90-ата минута затвърди превъзходството на Лацио в мача с втори гол - 0:2.

Антонио Ди Натале от пряк свободен удар изведе Удинезе напред в 30-ата минута срещу Дженоа, който завърши двубоя си на стадион „Фриули" с деветима души - в 38-ата червен картон получи основният реализатор Родриго Паласио, а 10 минути по-рано играта за два жълти картона бе напуснал Юраж Кучка.

Антонио Флоро Флорес в 66-ата минута фиксира крайното 2:0 в полза на домакините, които изненадващо се завръщат на третото място в Серия А.

Палермо и Киево направиха зрелищен сблъсък, завършил 4:4, което е второ такова равенство за сицилианците до момента през сезона - те направиха 4:4 с Интер на „Джузепе Меаца" през януари.

Палермо е 15-ти с 43 точки, докато Киево е 12-ти с 46 пункта. В друг мач от деня Новара срази Чезена с 3:0 в дербито на изпадналите от Серия А отбори - Новара е с 32 точки на 19-та позиция, а Чезена е с 22 на последното място.