Болоня почти отказа Наполи от Шампионската лига

Наполи записа едва първата си загуба от един месец в Серия А, но тя може да се окаже съкрушителна за надеждите на отбора да се класира на третото място в класирането и да играе в Шампионската лига.

Възпитаниците на Валтер Мадзари бяха сразени с 2:0 при гостуването си на Болоня и по този начин се смъкнаха до 5-ата позиция в таблицата на Калчото.

Наполи остава с 58 точки в класирането, но основните му съперници за топ 3 Удинезе и Лацио записаха победи, които им позволиха да се извисят спрямо осминафиналиста от Шампионската лига тази година. „Орлите" от Рим имат 59 пункта и са 4-ти, а Удинезе се намества на третото място с 61 точки.

Наполи не можа да разгърне потенциала си в атака и така и не намери начин да неутрализира дисциплинираната защита на Болоня, които разчитаха на контраатаки, но ги изпълняваха с убийствена ефективност.

В 17-ата минута Алесандро Диаманти се оказа на върха на нападателната акция за домакините - той получи удобен пас на точката на дузпата от Роберт Акуафреска и светкавично насочи топката неспасяемо във вратата на Морган Де Санктис.

Опитите на Наполи да изравни до края на полувремето удариха на камък, като най-опасната ситуация пред противниковата врата дойде след центриране на Горан Пандев от фаул и удар с глава на Единсон Кавани.

В 64-ата минута на практика изходът от мача беше решен, след като Матео Рубин се възползва от недоброто подреждане на бранителите на Наполи и с безпощаден удар направи резултата 2:0.

В последните десетина минути двата тима на два пъти си организираха масови сборичквания на терена, при които Аркимеде Морлео от Болоня и Блерим Джемайли получиха червени картони.