Десет от Тотнъм извъртяха равен с Астън Вила

Борещият се за участие в Шампионската лига догодина Тотнъм успя да се добере до равенство 1:1 с Астън Вила в мач от 37-ия кръг на Премиършип.

Футболистите на Хари Реднап губеха в резултата след гол на Кларк в 35-ата минута, а в 50-а Дани Роус получи директен червен картон. „Шпорите" обаче не се предадоха и в 61-ата минута Адебайор се разписа от дузпа и донесе точката на своите.

Благодарение на равенството, както и на загубата на Нюкасъл от Манчестър Сити, Тонтъм заема еднолично четвъртото място в Англия, което дава право на участие в Шампионската лига догодина. Със сигурност обаче „шпорите" съжаляват за загубените две точки днес, тъй като евентуална победа изкачваше отбора на 3-о място. Хари Реднап и компания имат 66 точки, докато Арсенал е трети с 67. Нюкасъл има 65 на петата позиция.

Астън Вила пък си осигури оставането във Висшата лига. Отборът на Стилиян Петров е на 15-а позиция и е практически невъзможно да изпадне. Бирмингамци имат 38 точки, а Болтън е с 35 и значително по-слаба голова разлика от Вила.

Тотнъм беше по-добрият отбор през целия мач, но противно на очакванията Киърън Кларк даде аванс на домакините. В 35-ата минута юношата на Вила стреля силно от далечно разстояние, топката се отби в краката на Галас и влетя неспасяемо в мрежата на Брад Фридъл.

Момчетата на Хари Реднап пропуснаха доста положения, най-вече чрез Адебайор и Ван дер Ваарт, а в 50-ата минута Роуз получи директен червен картон, за удар без топка срещу противников състезател. Въпреки това Тотнъм стигна до гол. В 60-ата минута Ричард Дън влезе грубо в краката на Сандро и съдията отсъди дузпа. Адебайор беше точен и донесе точката на своите, които в края на двубоя можеха да стигнат и до победата, но тя така и не дойде.