Генк продължава напред, Динамо ще трепери до край

Генк реши спора за първото място в група “G”, след като тази вечер у дома разби украинския гранд Динамо (Киев) с 3:1 и вече е недостижим за останалите отбори в групата.

Белгийците не започнаха убедително и още в 9' националът Ярмоленко шокира домакините, давайки аванс на Динамо, но още до края на полувремето Генк реши всичко в срещата.

Първо в 17' белгийският талант Йеле Фосен се разписа за 1:1, а в края на първата част Кумордзи и Де Солаер матираха защитата на гостите и осигуриха аванс от 3:1 за домакините преди второто полувреме.

Гостите от Киев се опитаха да натиснат през втората част, но нови попадения не паднаха, а класирането на Динамо минава през победа в последния кръг, тъй като в другия мач Рапид надигра Тюн с 2:1.

Така Генк е първи с 11 точки, а Динамо втори с 4 пункта по-малко. Победата на австрийците обаче помогна на столичани да стигнат до третото място с 6 точки и да запзят шансовете си за класиране.

В последния кръг от груповата фаза Динамо Киев посреща у дома именно Рапид, като победителят в срещата ще продължи напред към следващата фаза. Тюн няма шансове за класиране, тъй като е последен с три точки.