Лацио и Торино завързаха битката за Европа

Лацио победи Ливорно с 2:0 и остава в борбата за място в Европа догодина.

На "Стадио Армандо Пики" "римските орли" откриха резултата чрез Стефано Маури в 15-а минута. Той се възползва от хубав пас на Сенад Лулич и от малък в ъгъл ги изведе напред.

Домакините имаха своите шансове в началото и края на полувремето, но Лука Силигарди пропусна две добри положения да изравни.

В началото на втората част Леандро Ринаудо игра с ръка в наказателното поле и реферът посочи бялата точка, а Антонио Кандрева бе точен в 51-а минута и удвои преднината на "бианкочелестите".

Това тотално пречупи играчите на Ливорно и те не можаха да се вдигнат в опит да направят обрат. Напротив Лацио можеше да вкара и трети гол, но в 64-а минута Ожени Онази пропусна сам срещу стража на домакините Франческо Барди.

Така Лацио заема седмо място в Серия А с актив от 52 точки, колкото има и шестия Торино. На пето място с пет пункта повече е тимът на Интер, но по всичко изглежда, че и шестата позиция ще даде правото на участие в Европа през тази година.

Ливорно е на 19-а позиция с 25 пункта, на три от спасителното 17-о място.

4082488

Парма пък е на девета позиция, на точка зад Лацио и Торино. Днес "дуковете" загубиха от Каляри с 1:0. Маурисио Пинила вкара единственото попадение от дизпа в 35-а минута, а Парма доигра двубоя с 10 души след червен картон на Фелипе в 54-а минута.

Торино пък надигра Удинезе с 2:0 с голове на Ел Кадури в 15-а и Чиро Имобиле в 56-а минута и така завърза още повече битката за място в Европа.

Сампдория пък се наложи с 2:1 над Киево, въпреки че в 64-а минута остана с човек по-малко заради червен картон на Шкодран Мустафи, а три минути по късно Сирил Теру изведе веронци напред от дузпа.

Все пак с голове на Едер в 81-а и Сориано в 93-а минута "моряците" стигнаха до трите точки. Така Киево остава в близост до опасната зона. "Летящите магаренца" са 16-и с 30 точки, а Сампдирия е на 12-а позиция с 44 пункта.