Аякс е новият стар шампион на Холандия

Аякс (Амстердам) спечели 33-а шампионска титла на Холандия след 1:1 като гост на Хераклес (Алмело) кръг преди края на първенството.

Това е и четвърта поредна титла на страната за най-популярния клуб. Ласе Шьоне откри резултата за Аякс в самото начало, но полският национал Симон Циомер изравни за домакините в 22-ата минута.

В последните 20 минути домакините от Алмело упражниха сериозен натиск, за да стигнат до победата, което направи края на мача доста нервен.

Така Аякс има 70 точки, а Фейенорд разби Камбур (лЬоварден) с 5:1 и остава на 2-ата позиция с 66. Отборът от Ротердам също води с 4 точки пред Твенте и си гарантира участие в Шампионската лига през есента.

Тони Вилхена вкара два гола за Фейенорд. Твенте също си осигури 3-ото място след убедителната победа с 5:2 като гост срещу изпадащия НЕК Неймеген. Душан Тадич вкара два гола за червено-белите от Еншеде, които със сигурност ще играят плейофи за място в Шампионската лига вместо ПСВ Айндховен.

Рода (Керкраде) падна на собствен терен с 1:2 от Грьонинген и се смъкна на последното 18-о място в класирането, което единствено праща директно във втора дивизия. Пред тях са НЕК Неймеген, които единствени могат да изпаднат директно.

РКС Валвайк е на 16-а позиция и може да се измъкне за сметка на НАК Бреда.