С два корнера Атлетико елиминира Валенсия

Носителят на трофея Атлетико Мадрид се класира успешно за 1/4-финалите на Купата на Краля, постигайки домакински успех с 2:0 в реванша срещу Валенсия на "Висенте Калдерон".

Първата среща на "Местая" завърши при равенство 1:1, но тази вечер Диего Симеоне спечели аржентинския сблъсък при треньорите с Хуан Антонио Пици.

Така Атлетико е вече 1/4-финалист в надпреварата, като съперник на "дюшекчиите" в следващата фаза ще бъде победителят от двойката Реал Бетис - Атлетик Билбао. Първата среща завърши с чист успех от 1:0 за севилци.

Така остава и възможността за суперсблъсък между Атлетико и Реал Мадрид във фазата на 1/2-финалите. Утре вечер пред "кралския клуб" предстои протоколен реванш с Осасуна, а на 1/4-финалите съперник на Реал ще бъде някой измежду Алкоркон и Еспаньол. Каталунският гранд Барселона е в другата част на схемата.

Първата част на "Калдерон" завърши без голове, но през вторите 45 минути Атлетико взе своето.

Още в 51' резултатът бе открит, а точен след изпълнение на корнер бе Диего Годин. Уругвайският бранител надскочи футболист на Валенсия и с глава чукна кълбото покрай Висенте Гуайта за 1:0. Останаха обаче съмнения, че корнерът в полза на мадридчани не е отсъден правилно.

Крайното 2:0 бе оформено минута преди редовното време, когато Раул Гарсия се разписа след нов корнер и центриране на Коке.

Официален дебют за Атлетико записа аржентинското попълнение на тима Хосе Ернесто Соса.

All Goals - Atletico Madrid 2-0 Valencia - 14...by hd2014