Квитова на осминафинал в Пекин, Стосър изхвърли Возняцки

снимка: БТА/XINHUA

Шампионката от тазгодишния Уимбълдън Петра Квитова се класира за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Пекин с награден фонд 5,43 милиона долара.

Поставената под номер 3 чехкиня победи без особени затруднения представителката на домакините Шуай Пън с 6:4, 6:2 в дъждовния ден в китайската столица.

Така за място на четвъртфиналите Квитова ще се изправи срещу бившата номер 1 в света Винъс Уилямс.

Двубоят ще бъде повторение на срещата между двете на Уимбълдън през юни, когато Квитова беше само на две точки от елиминация в третия кръг в Лондон, но успя да стигне до обрат след 5:7, 7:6(2), 7:5, а в последствие стигна до трофея.

"Всеки мач срещу Винъс е бил голяма битка от началото до края. Отново се срещаме рано, още в третия кръг, както и на Уимбълдън. Чувствам се добре на корта. Върнах си увереността след Откритото първенство на САЩ и резултатите ми отново са добри", коментира чехкинята, цитирана от БТА.

През миналата седмица Петра Квитова спечели титлата в Ухан, с което си осигури и място в шампионата на WTA на осемте най-добри през сезона в Сингапур в края на октомври.

В друг мач от деня Саманта Стосър отстрани победителката в турнира от 2010 година Каролине Возняцки с 6:4, 7:6(9).

Шестата в схемата Возняцки, която имаше само 6 загуби в последните си 31 мача, пропиля пет сетбола в тайбрека на втората част, в който допусна три двойни грешки и това в крайна сметка се оказа решаващо.