Кузнецова премина във втория кръг на US Open с лекота

снимка: ruvr.ru

Шампионката на US Open от 2004г., Светлана Кузнецова от Русия премина без проблеми първия кръг на тазгодишното издание на турнира.

 

Рускинята се справи с Джулия Гьоргес от Германия в два сета - 6:3, 6:2. Кузнецова, която е поставена под номер шест в схемата на турнира, преодоля пробив в сервиса си рано в първия сет и до края не позволи на Гьоргес да диктува играта на корта.

 

В следващия кръг победителката от Ролан Гарос 2009 ще срещне победителката от мача между Тамарине Танасугарн (Тайланд) и Анастасия Севастова (Латвия).