Държавното първенство за ветерани започва на 3-и септември

Държавното първенство за ветерани "BNP Paribas Cup / БНП Париба Къп" ще се проведе от 3-ти до 6-ти септември 2009 г., в ТК "15:40", гр. София. Турнирът е организиран от БФТ с финансовата подкрепа на БНП Париба - генерален спонсор на родната федерация и спонсор №1 в света на тениса.

 

Държавното първенство за ветерани "BNP Paribas Cup / БНП Париба Къп" е влючено в официалния календар на Българската федерация по тенис. Участниците в напредварата ще се борят за медалите в над 20 категории (мъже и жени - единично, двойки, смесени двойки - в различни възрастови групи от 35+ до 75+).

 

Техническата конференция ще се проведе на 2-ри септември 2009 г. от 17.00 до 18.00 часа в ТК "15:40". Ще се използва схема на елиминиране (при записали се за участие 8 и повече състезатели или двойки във възрастова група) или групи по системата "всеки срещу всеки" (при по-малко записали се).

 

БНП Париба подкрепя развитието на тениса в България и в света на всички нива: национални, регионални и местни турнири, включително и реализацията на училищни, семейни и обществени аспекти на тениса. В рамките на генералното спонсорство на Българската федерация по тенис, държавното първенство за ветерани, държавните лични първенства за мъже и жени, както и Мастърс турнир за юноши и девойки се наричат "БНП Париба". БНП Париба развива и своята социално-образователна програма "Тенис за всеки", осигурявайки възможност за младежи в неравностойно социално положение да играят тенис.