Куинс Парк Рейнджърс победи девет от Челси с 1:0

Челси загуби с 0:1 от Куинс Парк Рейнджърс в последния мач от кръга в английската Висша лига, като играчите на португалския мениджър Андре Вияш-Боаш останаха девет още до почивката.

Поражението остави Челси на 3-о място в класирането с 19 точки, на 6 от лидерите Манчестър Сити и на 1 от 2-ия Манчестър Юнайтед. Куинс Парк събра 12 точки и се изкачи на 10-о място.

Исландският капитан на домакините Хайдар Хелгусон вкара единственото попадение в мача, след като беше точен от дузпа още в 10-ата минута. Съдията Крис Фой назначи наказателния удар заради малко по-остро влизане на Давид Луис в гръб на Хелгусон.

Всъщност реферът се превърна в доста спорна фигура и определено може да бъде атакуван от Челси заради отсъждания в техен ущърб. Португалският защитник Жозе Босингва беше първият отстранен с червен картон, след като влезе остро в краката на Шон Райт Филипс, който напредваше опасно към вратата в 33-ата минута

Вторият отстранен беше централният нападател Дидие Дрогба заради фаул с двата крака срещу защитника Адел Таарабт. През второто полувреме футболистите на Челси упражниха натиск, макар и останали с двама души по-малко. Никола Анелка от три метра с глава пропусна най-чистото положение с глава, след като Бранислав Иванович проби по дясното крило и му центрира.

Тотнъм се наложи с 2:1 като гост над последния в таблицата Блекбърн, като и двете попадения за успеха вкара Рафаел ван дер Ваарт. По този начин лондончани записаха серия от 10 мача без поражение във всички турнири, а в Премиършип се наредиха на 5-о място с 16 точки.