Сити унизи Юнайтед на "Олд Трафорд", Бербатов отново резерва

Отборът на Манчестър Сити нанесе едно от най-тежките поражения в историята на градския си съперник Манчестър Юнайтед, разгромявайки го с с 6:1 на собствения му стадион "Олд Трафорд" в дербито на 9-ия кръг в Премиършип. "Червените дяволи" получават шест гола като домакини за първи път от 1930-а година насам, когато губи с 4:7 от Нюкасъл.

По два гола за "гражданите" вкараха Марио Балотели и Един Джеко, а по веднъж се разписаха Серхио Агуеро и Давид Силва, който изработи по-голямата част от останалите голове. Почетното попадение за Юнайтед вкара Дарън Флетчър в 81-та минута. Димитър Бербатов за пореден път през този сезон остана на резервната скамейка на Юнайтед.

Марио Балотели откри резултата в 22-ата минута, след като завърши с едно докосване атака от левия фланг. Топката беше върната към границата на наказателното поле, откъдето без да се бави Балотели я изпрати по земя в мрежата.

Две минути след началото на второто полувреме италианският национал изработи червен картон за Джони Еванс, след като се отскубна и принуди ирландецът да го задържи с ръка точно пред наказателното поле.

В 66-ата минута Марио Балотели удвои преднината на "гражданите", завършвайки от около един метър чудесно разиграване на десния фланг на Давид Силва и Джеймс Милнър. Испанецът увлече двама защитници на ъгъла на наказателното поле и намери на крилото Милнър, който подаде успоредно на голлинията и Балотели направи 2:0 от непосредствена близост.

Само три минути по-късно Серхио Агуеро вкара за 3:0. Юнайтед, макар и с 10 души, опита да стигне до гол и това стана в 81-ата минута. Шотландецът Флетчър технично прати топката в мрежата с удар от границата на наказателното поле.

В последните три минути обаче "небесносините" смазаха самочувствието на градския си съперник, като вкараха още три гола. Първо Един Джеко, който влезе като резерва, вкара за 4:1 в 90-ата минута, а Давид Силва мушна топката през краката на Де Хеа и направи 5:1 в първата минута на добавеното време. Един Джеко оформи крайното 6:1 в последната секунда на мача (90+4'), след като получи чудесен диагонален пас от Давид Силва, излезе сам срещу вратаря и технично прати топката във вратата.

След тази гръмка победа Сити поведе във временното класиране на Премиършип с актив от 25 точки и вече са с 5 пункта пред Юнайтед, който е с 20.

В другите два мача днес се получи един и същи резултат - 3:1. Евертън стигна до успеха срещу Фулъм като гост благодарение на два късни гола. Луис Саха направи 2:1 в 89-ата минута, а само 60 секунди по-късно Джак Родуел направи 3:1.

С тази победа Евертън събра 10 точки и се изкачи на 12-о място, докато Фулъм е на 17-о място със 7 точки.

С два гола на Робин ван Перси Арсенал се наложи с 3:1 над Стоук Сити и се изравни с Тотнъм с по 13 точки, като двата състава се поделят 6-ото място. Холандският нападател вкара в 73-ата и в 82-ата минута, а Жервиньо откри за топчиите в 27-ата. Почетното попадение за "грънчарите" пък отбеляза Питър Крауч.