Лидерът Байерн Мюнхен загуби от Хановер

Лидерът Байерн Мюнхен загуби с 1:2 при гостуването на Хановер 96 в последна среща от 10-ия кръг на Бундеслигата.

Поражението е второ за баварците за сезона, но въпреки него тимът запази лидерската си позиция с три точки пред втория Борусия Дортмунд.

Мохамед Абделауе и Кристиан Пандер дадоха преднина за Хановер, а за Байерн точен беше Давид Алаба в 83-а минута. Баварците останаха в намален състав още в 28-а минута след директен червен картон за Жером Боатенг.

Домакините също доиграха мача с 10 души след втори жълт картон на капитана Стив Черундоло. С тази победа Хановер се изкачи на 4-о място с 18 точки. Толкова точки, но по-добра голова разлика има Шалке 04, който надигра като гост Байер Леверкузен с 1:0 с гол на Джеферсон Фарфан в 83-а минута.