Кубица: До края на сезона е възможно всичко

снимка: БГНЕС

Полският пилот на БМВ Заубер Роберт Кубица призна днес, че ще има нужда от много голям късмет, за да успее да грабне световната титла във Формула 1 от ръцете на Люис Хамилтън.

 

Полякът изостава на 12 точки зад англичанина в класирането при пилотите, а до края на сезона остават състезанията за Гран При на Китай и Бразилия. Кубица заяви за "autosport.com": "Аз мога да кажа, че в последните две състезания Хамилтън и Маса имат повече какво да загубят, отколкото аз да спечеля. Разбира се, би било добре да имам по-бърза кола, да се боря за пол-позишън и да печеля състезания. На този етап от сезона мога да кажа, че има шанс, защото в нормални условия щях да имам сили да се боря. Няма никаква тайна във факта, че напоследък леко изоставаме във времената си. Още повече, Рено и Тойота са по-бързи и показаха това на Фуджи, така че става още по-трудно да се борим с Ферари и Макларън. Но в последните два старта ще дадем всичко от себе си и ако имам късмет, може да изненадвам всички".