Късни голове спасиха Ливърпул в преиграването с Болтън (ВИДЕО)

Ливърпул се спаси от сериозна издънка в мач №700 на Стивън Джерард, като "червените" спечелиха с 2:1 преиграването с Болтън и се класираха за петия кръг на ФА Къп.

Минути преди края мърсисайдци изоставаха с един гол след точно изпълнената дузпа на Ейдур Гудьонсен, докато Болтън играеше и с човек по-малко на терена. Късни попадения на Рахийм Стърлинг и Филипе Коутиньо обаче измъкнаха колоса от "Анфийлд", който не успя да спечели първия двубой с "тротърс" пред собствена публика.

Новият тим на Симеон Славчев изнесе отличен мач и бе на косъм от това да елиминира именития си съперник от турнира, но в края на двубоя привършиха и физическите сили на Болтън, което позволи на Ливърпул да се възползва от численото си предимство на терена.

Рахийм Стърлинг оглави атаката на Ливърпул, докато Адам Лалана и Филипе Коутиньо трябваше да действат в близост до английския национал. Лазар Маркович и Алберто Морено започнаха по двата фланга, а капитанът Стивън Джерард и Джо Алън стартираха в средата на терена. Емре Джан, Мартин Шкъртел и Мамаду Сако действаха в защита пред Симон Миньоле.

Матю Милс започна в атака за Болтън, докато ветеранът Ейдур Гудьонсен и Зак Клъф трябваше да му помагат в предни позиции. Мокси, Данс, Вела и Фийни бяха наредени в полузащита за „тротърс“.

Първият половин час в Болтън премина без попадения, а в 31' Ливърпул за малко не излезе напред в резултата. Рахийм Стърлинг получи добър пас от Лалана и стреля прецизно, но за негов малшанс топката срещна една от гредите зад вратаря Лонърган.

Втората част на „Макрон“ започна с нов шанс пред Рахийм Стърлинг, който на два пъти не успя да открие резултата в двубоя. В 53' английският национал първо бе париран успешно от Дервит, а след това не успя да преодолее и Лонърган, който отрази изстрела му в очертанията на вратата.

В 58' трибуните изригнаха в радост, защото Болтън получи правото да изпълни дузпа. Зак Клъф бе фаулиран от Шкъртел в наказателното поле на Ливърпул, а Ейдур Гудьонсен бе точен от бялата точка, извеждайки „тротърс“ напред в резултата – 1:0.

В 66' обаче домакините останаха и с човек по-малко на терена. Нийл Данс извърши нарушение срещу Джо Алън и получи втория си картон в двубоя, което и остави отбора на Нийл Ленън с десет души на игралното поле. Само минута по-късно обаче Болтън можеше да удвои, но за късмет на Ливърпул изстрелът на Клъф излезе в аут.

Макар и с човек по-малко на терена, Болтън продължи да създава шансове пред вратата на своя съперник. В 71' Ейдур Гудьонсен можеше да удвои резултата за своя тим, но ветеранът не бе прецизен. Исландецът засече центриране на Фийни, но стреляйки право в обсега на Симон Миньоле.

Две минути по-късно Стивън Джерард можеше да възстанови равенството, но „осмицата“ стреля твърде неточно от пряк свободен удар. В 75' Ливърпул отново удари и гредата, като този път малшансът сполетя Джордан Хендерсън. Малко преди това мениджърът на „червените“ Брендън Роджърс очаквано погледна и към своята резервна скамейка, гласувайки доверие на Даниел Стъридж.

В 83' Ливърпул удари и третата си греда от началото на срещата. Този път изстрелът бе дело на Емре Джан, но топката и този път не влетя в мрежата. Така ценният изравнителен гол за Ливърпул все пак стана факт в 86', когато Рахийм Стърлинг остави своя тим в надпреварата. Нападателят на гостите получи отличен пас от Джан и хладнокръвно преодоля Лонърган за 1:1.

Трибуните на "Макрон Стейдиъм" замлъкнаха окончателно в 91', когато Филипе Коутиньо реши всичко в полза на гостите. Бразилецът получи топката на границата на наказателното поле и след лек рикошет в бранител матира Лонърган за крайното 1:2 в полза на Ливърпул, което и означаваше продължаване напред за мърсисайдци във ФА Къп.