Ел Пипита обезглави Интер в добавеното време (ВИДЕО)

Носителят на трофея Наполи продължи към 1/2-финалите на турнира за Купата на Италия, след като тази вечер "адзурите" постигнаха драматичен успех с 1:0 над Интер на своя "Стадио Сан Паоло".

Единственият гол в сблъсъка падна в третата минута на добавеното време, когато Гонсало Игуаин хвърли в екстаз трибуните и класира Наполи сред най-добрите четири отбора в турнира.

Така неаполитанците се класираха за 1/2-финалите, където съперник на водения от Рафаел Бенитес състав ще бъде Лацио. В другия сблъсък за финала един срещу друг излизат миналогодишният финалист Ювентус и Фиорентина. Дуелите ще бъдат изиграни в два мача с разменено домакинство.

Гонсало Игуаин очаквано оглави атаката на Наполи, като Ел Пипита се ползваше с помощта на Марек Хамшик от по-задна позиция. Джонатан де Гузман и Хосе Кайехон стартираха на двата фланга за „адзурите“, а Давид Лопес и Валтер Гаргано започнаха в полузащита.

Мауро Икарди бе предпочетен от Роберто Манчини в ролята на централен нападател, а Ернанес, дебютантът Брозович и Гари Медел започнаха в полузащита за „нерадзурите“. Младият Георге Пушкаш и Джердан Шакири трябваше да действат по двата фланга. Повторен дебют за Интер записа и бранителят Давиде Сантон, който стартира отляво на защитата за миланския гранд.

Още в 5' защитата на Интер се пропука, но ударът на Игуаин бе спасен от Карисо. В 9' отново аржентинецът можеше да отбележи, но Ел Пипита не съумя да вкара с глава от напълно чиста позиция.

В 13' пък малшанс сполетя новото попълнение на гостите Марсело Брозович, който удари една от гредите зад Андухар.

В 28' Наполи стигна до нова възможност за попадение. Хосе Кайехон стигна до топката след центриране на Де Гузман и стреля силно, а топката прелетя в аут зад безпомощния Карисо. В 36' „адзурите“ като по чудо не излязоха напред. Карисо парира изстрел на Хамшик, но топката попадна право в краката на Гонсало Игуаин. Аржентинецът опита да направи голова добавка, но вратарят на Интер отново се намеси и спаси.

В края на полувремето Наполи отново натисна, а защитата на Интер и този път не успяваше да се справи със ситуацията. В 44' изстрел на Кайехон излезе в аут, а минута по-късно Кулибали стреля твърде неточно от добра позиция.

В 62' се стигна до шанс и пред вратата на Наполи, а 18-годишният талант на Интер Георге Пушкаш не успя да преодолее Андухар след подаване на Мауро Икарди.

Сблъсъкът на "Стадио Сан Паоло" вървеше към равенство в редовното време, но в третата минута на добавеното време се случи възможно най-лошото за гостите от Милано. Гонсало Игуаин получи изключително хитро подаване от тъч, надбяга Андреа Ранокиа и с майсторски удар преодоля Карисо за победното 1:0 в полза на своя тим. За Интер пък вече нямаше достатъчно време, за да се търси изравнително попадение.