Реал Мадрид дръпна на четири точки пред Барселона (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Лидерът в Примера Дивисион Реал Мадрид дръпна на четири точки зад втория Барселона, след като днес "лос меренгес" спечелиха с 2:1 отложения си двубой със Севиля на "Сантяго Бернабеу".

Хамес Родригес и Хесе бяха точни за Реал, докато Яго Аспас вкара за андалусците малко преди края. Лошите новини за Карло Анчелоти обаче дойдоха от травмите, които Серхио Рамос и Хамес получиха броени дни преди дербито с шампиона Атлетико Мадрид.

Така с днешния успех Реал Мадрид събра актив от 54 точки и дръпна на четири пред Барселона, докато Севиля все пак остава на четвърта позиция и в зона "Шампионска лига" с 42 пункта на сметката си.

Карло Анчелоти отново не можеше да разчита на наказания Кристиано Роналдо, като Карим Бензема и Гарет Бейл започнаха в атака за „белите“. Иско и Хамес Родригес трябваше да помагат на двамата нападатели, а Тони Кроос и Сами Кедира оформиха двойка вътрешни полузащитници в схемата на домакините. Марсело, Рамос, Варан и Арбелоа бяха наредени в отбрана.

Карлос Бака действаше в ролята на острие за севилци, докато Жерар Деулофеу и Витоло стартираха по двата фланга. Криховяк, Ибора и М'Биа стартираха в средната линия, а Диого Фигуейраш, Даниел Карико, Колоджешак и Фернандо Наваро оперираха в отбрана пред вратаря Бето.

Двубоят не започна никак добре за домакините, след като още в началните минути на срещата Серхио Рамос получи травма и трябваше да бъде заменен принудително от младия Начо. Малко след това обаче „белите“ откриха резултата, а точен с глава бе Хамес Родригес. Колумбийският национал плонжира и засече с глава центриране на Марсело отляво, не оставяйки шансове на Бето – 1:0.

В 18' Севиля пропусна отличен шанс да възстанови равенството, след като Ибора излезе очи в очи с Икер Касияс. Халфът преодоля капитана на „лос меренгес“ и стреля, но ударът му срещна лявата странична греда на вратата. В 20' Сами Кедира отправи мощен изстрел, но на сантиметри покрай страничния стълб. В 27' пък Карло Анчелоти бе принуден да извърши и втора принудителна смяна, като тоз път голмайсторът Хамес Родригес напусна за сметка на Хесе.

Резултатът бе удвоен девет минути преди почивката, когато Хесе Родригес покачи на 2:0. Завърналият се след тежка контузия нападател засече отклонена топка от Иско и с десния крак намери мрежата зад влезлия принудително Серхио Рико.

Минута-две по-късно Карим Бензема можеше да направи резултата и класически, но французинът не успя да уцели вратата след добро подаване на Арбелоа.

Втората част започна с нов шанс за „белите“, а авторът на втория гол Хесе тресна и една от гредите. Крилото на домакините нахлу в пеналтерията на Севиля и стреля от малък ъгъл, а изстрелът му за малко не попадна в целта. В 55' пък резервата Серхио Рико блесна със спасяване, не позволявайки на Иско да направи резултата класически. В 59' отново Ибора излезе на стрелкова позиция в пеналтерията на Реал, но халфът за Севиля за втори път не съумя да намери мрежата зад Касияс.

Десет минути преди края Севиля все пак успя да се върне в мача. Витоло направи отличен пробив в наказателното поле на Реал и подаде към резервата Яго Аспас, който подложи крак и намери мрежата зад Икер Касияс за 2:1. До края на двубоя обаче Севиля така и не намери начин да изравни резултата, с което и „лос меренгес“ добавиха нови три точки към актива си.