Кристъл Палас развали добрата серия на Юрген Клоп (ВИДЕО)

Отборът на Кристъл Палас победи като гост Ливърпул с 2:1 и прекъсна серията на новия мениджър на "червените", който до този момент нямаше загуба начело на тима.

С тази победа Палас изпревари днешния си опонент и вече заема 7-мо място с 20 точки, докато мърсисайдци остават 10-ти със 17.

Яник Боласие откри резултата в 21-вата минута, след като завърши постепенна атака на тима си, но малко преди почивката Филипе Коутиньо изравни с мощен удар от границата на вратарското наказателно поле.

От началото на вторите 45 минути играчите на Юрген Клоп бяха по-дейни на терена и постоянно опитваха да осъществят пълен обрат, но пропуски на Кристиан Бентеке и Коутиньо лишиха тима от този комфорт. Осем минути преди края на двубоя дойде мигът на Скот Дан, който матира отбраната на "червените". Бранителят се извиси над всички в наказателното поле при изпълнение на корнер и силно я насочи към долния десен ъгъл на Симон Миньоле. Той от своя страна реагира добре, но след това кълбото отново се върна на главата на Дан и този път той я прати в горния ъгъл, като този пъл белгийският страж нямаше как да спаси вратата си от гол.