Много положения, но без победител в дербито на Лондон (ВИДЕО)

Отборите на Арсенал и Тотнъм не се победиха в дербито на Лондон, като срещата на стадион "Емиратс" завърши при резултат 1:1. Хари Кейн даде аванс на гостите през първата част, но резервата на Арсен Венгер Киърън Гибс върна равенството 20 минути преди края на мача.

След това равенство "артилеристите" пропуснаха да се възползват от равенството, което Манчестър Сити направи с Астън Вила, и да поведе в класирането. Сега двата тима отново делят върха с по 26 точки.

Тотнъм също запази позицията си - 5-то място с актив от 21 пункта.

През първите 10 минути от срещата, играта на двата тима бе доста експлозивна, като двете селекции постоянно организираха атаки към двете врати, но без сериозни опасности за Петър Чех и Юго Лорис.

В 19-та минута Кристиан Ериксен получи добра възможност да обстрелва вратата на Петър Чех, но фалцовият му удар по диагонала излезе в аут.

След половина час игра на стадион "Емиратс", Хари Кейн откри резултата. Британецът получи добър извеждащ пас в половината на домакините и напредна, след което се поколеба за момент, след което безпроблемно шутира покрай Чех за 1:0.

По-добрата игра на момчетата на Маурисио Почетино продължи и минута преди края на първата част, те можеха да поведат с 2:0. Кейн отново бе в центъра на "операцията", като нахлу на скорост от ляво на Чех и пробва с шут по диагонала, но чешкият вратар бе на място и парира изстрела.

Още с първата си атака за втората част, домакините можеха да изравнят резултата, но ударът на Джоел Кембъл бе спасен от капитана на Тотнъм Юго Лорис. В 51-вата минута като по чудо резултатът не бе удвоен, след като Ериксен направи двойно с Кейн, след което се озова в стрелкова позиция, но ударът му по диагонала премина на сантиметри от десния стълб на Чех.

Няма съмнение, че срещата доста се отвори през втората част. Поредното чисто голово положение бе пред вратата на "шпорите". Месут Йозил центрира от корнер към Оливие Жиру, който се извиси и насочи топката към ъгъла на вратата, но тя като на магия не влезе във вратата на Лорис.

20 минути преди края на срещата отново един от двамата вратари бе на пътя на гола. Ерик Ламела отправи коварен удар с глава след центриране от корнер, но Чех с котешки рефлекс изби топката и не допусна гол за пореден път.

В 70-та минута Арсен Венгер пусна в игра левия бек Киърън Гибс, който заигра като крило и 6 минути по-късно той се отблагодари с гол. Бранителят бе изведен в наказателното поле и с удар от въздуха направи Лорис безпомощен - 1:1.

Отборът на Арсенал има възможността да оглави еднолично класирането в Премиършип след като по-рано днес Манчестър Сити не успя да победи като гост Астън Вила. "Топчиите" са с актив от 25 точки и при победа ще "дръпнат" с две точки на "гражданите".

При успех за гостите пък те ще се "залепят" зад лидерите в класирането и ще заемат петата позиция с 23 точки.

Арсен Венгер е избрал да започне срещата с Петър Чех на вратата. Матийо Дебюши, Начо Монреал, Пер Мертезакер и Лоран Косчелни ще действат в отбрана. Франсис Коклен и Санти Касорла ще оперират като дефанзивни халфове. Алексис Санчес, Месут Йозил и Джоел Кембъл ще са в помощ на единствения нападател Оливие Жиру.

Юго Лорис ще бъде на вратата за "шпорите". Кайл Уокър, Дани Роуз, Тоби Алдервейрелд и Ян Вертонген ще са четиримата пред него. Хари Кейн е единствен в нападение, а помощ ще му оказват Ерик Ламела, Кристиан Ериксен и Муса Дембеле. Дефанзивни халфове ще са Деле Али и Ерик Дайър.