Край на перфектния старт на Рома (ВИДЕО)

Брилянтната серия на Рома намери своя край! Това стана на Олимпийския стадион в Торино, където едноименният тим успя да стигне до 1:1 срещу лидера в класирането, слагайки край на 1-те поредни победи на столичани.

Всичко почна добре за “вълците“, които успяха да вкарат в 27' чрез Строотман, но през второто полувреме подходиха страхливо и допуснаха грешка в защитата, от която в 63' се възползва Черчи.

Благодарение на Торино Рома не успя да изравни рекорда на Тотнъм от началото на 60-те години на миналия век, когато “шпорите“ записаха 11 поредни победи на старта в Англия. Голът на Черчи пък беше едва вторият допуснат от Де Санктис до момента в Серия А.

Въпреки грешката обаче римляните остават на 1-о място, като имат комфортен аванс от 3 точки пред преследвачите Наполи и Ювентус, които са с по 28 пункта. Торино пък направи 3-о реми с фаворит за титлата, след като отне по две точки от Минал и Интер, а тимът се намира на 12-о място с 12 точки.

Торино почна по-добре срещата и в началото Кадаури можеше да открие, но ударът ми мина на сантиметри над напречната греда. Постепенно Рома влезе в мача, а в 24' Флоренци можеше да вкара красив гол, но и той бе неточен.

Последва натиск на Рома, а удар на Бориело в 26' доведе до корнер пред вратата на Падели. Пиянич намери отлично Кевин Стоотман, който от 6 метра преодоля вратаря и даде аванс на лидера в класирането.

До края на полувремето по-интересно беше пред Де Санктис, като Черчи на два пъти пробва рефлекса му, а при свободен удар нов опит на национала прелетя над гредата – 0:1 на полувремето.

През втората част обаче Рома тотално прие играта в своята половина и това доведе до много проблеми за вратаря на гостите, който се намеси по феноменален начин при страхотно воле на Меджорини.

Именно той беше и в основата на попадението, което Торино отбеляза в 63', след като при дълъг пас успя да измъкне топката от Бенатия. Той запази топката в игра и пусна остър пас в малкия пеналт за Черчи, който между двама защитници и Де Санктис успя да насочи топката във вратата за 1:1.

Адем Ляич можеше да донесе победата на своите в 82', след като стреля отлично от пряк свободен удар, но вратарят на домакините успя да парира. Гостите имаха и претенции за дузпа, след като Глик спря неволно с ръка удар на Бориело. В крайна сметка до гол не се стигна и Торино сложи край на перфектния старт на Рома.