Съперникът на Лудогорец едва измъкна равен

Черноморец (Одеса), съперник на Лудогорец в турнира Лига  Европа, завърши 1:1 при гостуването на Карпати (Лвов) в среща от 15-ия кръг на украинското първенство.

Черноморец стигна до точката с гол на влезлия като резерва  Диденко в добавеното време на мача. Преди това Карпати поведе с Фьодорчук в 24-а минута на мача.

Със спечелената точка Черноморец се утвърди на четвъртото  място в класирането с 29 точки. Лидер е Металист Харков с 34  точки.

В четвъртък Черноморец гостува на Лудогорец в София в мач от груповата фаза на турнира Лига Европа.

съставът на Черноморец в мача срещу Карпати: Безотосний,  Кутас (46-Лео Матос), Фонтанело, Бергер, Сантана, К. Ковалчук,  Бобко, Джедже (78-Зубейко), Приемов (46-Диденко), Риера,  Антонов.