Край на мъките: Милан се класира на 1/8-финал (ВИДЕО И СНИМКИ)

Седемкратният шампион на Европа Милан се класира за ⅛-финалите на Шампионската лига, след като днес "росонерите" спечелиха с 3:1 гостуването си на Андерлехт в Брюксел. Така Милан събра актив от 8 точки в група С, което го прави недостижим за Андерлехт и Зенит, които имат по 4.

Стефан Ел Шарави, Филип Мексес и Алешандре Пато вкараха за победителите, докато Тим Де Шютер се разписа за белгийците. Така Милан и Малага продължават в следващата фаза на турнира, докато Андерлехт и Зенит ще си оспорват третото място, даващо право на участие в Лига Европа.

Наставникът на гостите Масимилиано Алегри постави Стефан Ел Шарави, Боян Къркич и Кевин Принс-Боатенг в предни позиции, докато Рикардо Монтоливо, Найджъл Де Йонг и Антонио Ночерино бяха разположени в средата. Де Счилио, Мексес, Йепес и Констант започнаха в отбрана пред вратаря Кристиян Абиати.

Диумерси Мбокани оглави атаката на Андерлехт, докато Денис Прает действаше зад него. Масимо Бруно и Милан Йованович трябваше да притесняват бековете на Милан по двата фланга.

През първата част домакините от Андерлехт бяха по-опасният тим в атака, докато "росонерите" не успяха да застрашат сериозно вратата на Прото. В 14' Йованович не успя да вкара срещу Абиати, а само минута по-късно Денис Прает стреля в близост до гредата.

В 35' шанс се откри и пред централния нападател Мбокани, но Кевин Констант с навременна намеса отрази опасността.

През втората част Милан подобри играта си, което и доведе до желания от Макс Алегри резултат.

Още в 48' италианците откриха резултата, а точен отново бе Стефан Ел Шарави. Малкия Фараон получи подаване от Де Счилио и по превъзходен начин завърши атаката за 0:1.

В средата на полувремето Милан бе близо и до втори гол, но Прото се намеси чудесно след удар с глава на Ночерино. В 72' обаче белгийският страж бе безпомощен, а Филип Мексес удвои аванса на "росонерите". Френският бранител отбеляза изключително красив гол, след като укроти една топка на гърди и с ножичен удар я прати в мрежата - 0:2.

Головете в Брюксел продължиха да валят, като минути по-късно се разписаха и домакините. Мбокани насочи една топка към резервата Де Шютер, който от близка дистанция преодоля Абиати - 1:2.

Белгийският тим обаче нямаше сили за обрат, като точка на спора постави резервата Алешандре Пато, който оформи крайното 1:3 в последните минути. Патока се възползва от асистенция на Ел Шарави и потвърди класирането на Милан на ⅛-финал в турнира.

szólj hozzá: Anderlecht vs Milan 1:3 GOALS HIGHLIGHTS