Борусия спечели "групата на смъртта" след як бой над Аякс (ВИДЕО И СНИМКИ)

Борусия (Дортмунд) се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като тази вечер на „Амстердам Арена" постигна изключително убедителна победа с 1:4 срещу холандския шампион Аякс.

Срещата беше решена още през първото полувреме, когато Ройс (8), Гьотце (36) и Левандовски (41) разпечатаха вратата на Вермеер, а домакините нямаха сили да стигнат до обрат. През втората част падна по едно попадение в двете врати, а голмайстори бяха Левандовски (67) и Хоенес (86).

Благодарение на успеха си немците запазват първата си позиция, като имат 11 точки - с 3 повече от Реал, който не може да се пребори за първото място. Аякс пък запазва третата си позиция с 4 точки, а Сити за втора поредна година се сбогува безславно с Шампионска лига, след като има едва 3 точки в актива си.

В последните мачове Борусия приема Манчестър Сити на „Сигнал Идуна Парк", докато „кралския клуб" играе с Аякс на „Сантяго Бернабеу".

Гостите стигнаха до гол още в 8-ата минута, след като организираха атака по лявото крило и Марио Гьотце намери Марко Ройс в наказателното поле, а за бившия нападател на Борусия (М) не беше проблем да реализира - 0:1.

Домакините постепенно се отърсиха от първоначалния шок, но стигаха трудно до голови положения, а битката на „Амстердам Арена" се водеше основно в средата на терена.

При слеващата си по-удобна ситуация немският шампион стигна до ново попадение, след като в 36-ата минута Гьотце надбяга отляво цялата защитата на Аякс и с мощен удар до близката греда удвои резултата в полза на своя тим - 0:2.

До края на полувремето холандците трябваше да понесат още един удар, след като 5 минути след втория гол Гьотце отново стреля силно, Вермеер спаси, но Левандовски довкара отбитата топка - 0:3 след три гола на нападателното трио на Борусия (Д).

През второто полуврем темпото на игра спадна, но все пак паднаха нови два гола - по един в двете врати.

В 67-ата минута Гьотце направи поредната си силна изява, след като центрира перфектно към Левандовски, а полякът стреля изключително точно от въздуха - 0:4. В 86-ата минута Хоесен отбеляза почетното попадение за Аякс, оформяйки крайното 1:4.

szólj hozzá: Ajax vs Bor. Dortmund 1:4 GOALS HIGHLIGHTS