Арсенал подпечата мястото си на 1/8-финалите (ВИДЕО И СНИМКИ)

снимка: Guliver/Getty Images

Лондонският Арсенал се класира официално за 1/8-финалите на Шампионската лига, след като днес "топчиите" спечелиха с 2:0 домакинството си на френския първенец Монпелие. Имайки предвид и успеха на Шалке 04 над Олимпиакос в другия мач, Арсенал е вече сигурен участник в елиминационната фаза.

Джак Уилшър и Лукас Подолски бяха точни за финалиста от 2006 година, като успехът на Арсенал можеше да бъде и по-изразителен, ако не бяха някои пропуски пред френската врата,

Тио Уолкот не бе на разположение на Арсен Венгер в днешния ден, което даде шанс на Алекс Окслейд-Чембърлейн да започне сред титулярите. На левия фланг на атаката отново стартира Лукас Подолски, докато в центъра започна Оливие Жиру. Джак Уилшър и Микел Артета оформиха двойка в полузащитата, докато Санти Касорла действаше малко пред тях.

Гаетан Шарбоние оглави атаката на френския шампион, докато Белханда, Муние и Кабела действаха от втора позиция.

През първата част попадения на "Емирейтс" нямаше, което ярко контрастираше с резултатния първи двубой между двата тима във Франция. Шансове за отбелязване на такива обаче не липсваха.

В 11' Лоран Косиелни стреля неточно с глава, а само две минути по-късно Войчех Шчесни спаси Арсенал срещу останалия срещу него Муние. Между 31' и 36' Лукас Подолски на два пъти можеше да открие резултата, но германецът нямаше късмет.

През втората част картинката на "Емирейтс" се промени, а домакините станаха далеч по-ефективни в настъпленията си към вратата на Юрдрен.

Само четири минути след подновяването на играта, лондонският гранд най-сетне преодоля отбраната на отбора гост. Оливие Жиру асистира на Джак Уилшър, който бе точен в завършващия удар, бележейки за 1:0.

Арсенал играеше по-добре от своя съперник, като не бе изненада, че в 63' резултатът бе удвоен. Точен този път бе Подолски, който се реваншира за пропуските от първата част. Немският национал направи двойно подаване с Жиру и по фантастичен начин заби топката в мрежата на Монпелие.

И до края на срещата "артилеристите" продължиха да диктуват играта, като футболистите на Арсен Венгер преследваха трето попадение. В 73' пропуск направи Санти Касорла, а в 80' Оливие Жиру не успя да накаже бившия си клуб.

szólj hozzá: Arsenal vs Montpellier 2:0 GOALS HIGHLIGHTS