Красимир Балъков завърши четвърти на голфтурнир

снимка: Guliver/Getty Images

Една от легендите на българския футбол - Красимир Балъков, остана на четвърто място в турнира по голф Straldjanska Golf Challenge, състоял се през уикенда на игрището на комплекса "Пирин Голф & Кънтри Клуб" край Разлог.

Балъков направи 11 удара над пара на игрището и завърши с трети най-добър резултат заедно с издателя Олег Чернев, но с по-слаб резултат на вторите девет дупки. Това автоматично го изхвърли от стълбичката на победителите.

"Играх много добре до 10-та дупка и там реших да покажа един красив удар, каза след състезанието Балъков. Топката обаче падна в рафа /висока трева/ и това ме разконцентрира. Голфът е интелигентна игра, в която не трябва да се мисли за нищо друго, иначе топките летят без посоки", допълни бившият български футболен национал. Той има хендикап 7.4, което го поставя между 20-те най- добри българи в майсторския клас.

Участниците в Straldjanska Golf Challenge демонстрираха мъжество, забележителна издръжливост и отлични голф умения в битката за призовите места, коментира маркетинг-мениджърът на "Пирин Голф & Кънтри Клуб" Маня Косанова . На първо място с два удара над пара в дивизия А се класира американецът Рик Рей.

Дивизия В бе оглавена от Радостин Желев с 42 нетни точки, а на първо място в дивизия С се класира Вернон Фишер с 40 точки. Тримата победители спечелиха релаксиращи уикенди за тях и техните половинки в хотел Domaine Peshtera в гр. Пещера. Любомир Костов, Димитър Савов и Кирил Кьосев получиха купите за второ място, съответно в дивизии А, В и С, а Олег Чернев, Владимир Михайлов и Владислав Георгиев - за трето.

В турнира участваха 62 състезатели, разделени в три дивизии - в А дивизия играха Строукплей, а във втора и трета - индивидуален Стейбълфорд. Това беше 19-и корпоративен турнир от общо 23 в сезона на "Пирин Голф & Кънтри Клуб".

"Преди две години в България беше немислимо да се проведат три турнира на различни игрища по едно и също време и за всички да има достатъчен брой играчи, коментира Йордан Каназирев, собственик на "Пирин Голф & Кънтри Клуб".

Този сезон се случи няколко пъти и навсякъде схемите бяха пълни с между 60-80 човека", каца Каназирев. Той допълни, че само през този сезон на игрището край Разлог са обучени 130 нови играчи и над 120 деца да завършили детската школа на клуба.