Красимир Анев с рекорден брой точки за Световната купа

Най-добрият български състезател Красимир Анев постави личен рекорд по брой точки в генералното класиране за Световната купа по биатлон още на този етап от сезона. След стартовете от 5-ия кръг на кампанията в германския зимен център Руполдинг роденият в Самоков талант вече има 250 точки, които му отреждат 13-та позиция във временното подреждане при мъжете.

В Руполдинг Анев завърши на престижната 8-ма позиция в спринта, а в масовия старт остана на 27-мо място. Досегашният най-голям актив в класирането за Световната купа в кариерата на българина бе 222 точки през сезон 2012/2013, като той има още 4 кръга да продължава да подобрява личния си рекорд.

Легендарният Оле Ейнар Бьорндален, както е познат на българските фенове на спорта (в действителност името му е Уле Айнар) е 14-ти в таблицата до момента, а друг представител на уважаваната норвежка школа – Тарей Бьо – е 17-ти.

Припомняме, че в предишната спирка на Световната купа по биатлон – Оберхоф (Германия) – Красимир Анев влезе в историята на този спорт в България с регистрирането на най-добрия резултат за всички времена – 4-то място в масовия старт.

Другият добре представящ се българин през този сезон в Световната купа – Владимир Илиев – към момента има 187 точки в актива си и се намира на също престижната 26-та позиция в генералното класиране на „първенството“ по биатлон.