Краси Анев със сребро на 10 км спринт в Банско, Устюгов взе златото

Младата надежда на българския биатлон Красимир Анев постигна пореден успех в своята кариера. Днес българинът успя да спечели среброто в спринта на 10 километра в Банско, в кръг от Европейската купа по биатлон.

Краси Анев бе безпогрешен и при двете си стрелби и записа второ качване на подиума по време на състезанията в Банско, след като вчера завърши на трето място в спринта.

Лидерът до този момент Евгени Устюгов от Русия допусна една грешка при стрелбата, което даде преднина на Анев от 4.1 секунди, но в последната обиколка руснакът успя да намали преднината до 2.7 секунди и накрая завърши на 7.3 секунди пред българина.

Призовата тройка днес допълни друг руснак - Олег Колодичук, който също без нито една грешка в стрелбите остана на 34.2 секунди от победителя.

Владимир Илиев също направи прилично представяне и завърши на 8 място на минута и 12 секунди от лидера. Останалите българи завършиха съответно: 11-ти - Иван Златев, 28-ми Васил Чорбаджиев, 40-ти Димитър Парталов, 42-ри - Димитър Герджиков, 50-ти - Александър Лазаров и 58-ми Лазар Кехайов.