Краси Анев девети на младежкото първенство по биатлон

снимка: biathlon-online.de

Българският биатлонист Красимир Анев успя да влезе в топ 10 на спринта на 10 км. мъже на европейското първенство за младежи в руския град Уфа, като завърши на девето място. Състезанието бе спечелено от норвежеца Руне Братсвен с време 26 мин. 11,9 секунди, който въртя 2 наказателни обиколки.

Мартин Богданов е 13-ти без нито една грешка, а Владимир Илиев е 27-ти с 4 пропуска. Дебютантът на голямо първенство Илиян Пенев е 48-ми също с 4 пропуска.

По-рано днес се проведе и спринта по жените, където българките се представиха достойно и три от тях се класираха в първите 15 на девойките в биатлона. Титлата спечели рускинята Олга Вилухина с време 23:52,2 мин и 1 грешка в стрелбата. Нашата Емилия Йорданова е 6-та на 1:56,9 мин от шампионката с две грешки, Дафинка Коева е 11-та на 2:23 мин също с 2 пропуска, а Силвия Георгиева е 14-та на 2:33,6 и една наказателна обиколка. Последната ни представителка Ирина Николова е 33-та от 36 финиширали.