Кой ще играе с Реал Мадрид на Световното клубно първенство?

Мексиканският Крус Асул ще се изправи срещу европейския клубен шампион Реал Мадрид в полуфинален мач от Световното клубно първенство. Това стана известно, след като северноамериканците спечелиха с 3:1 срещу австралийския Уестърн Сидни Уондърърс и заслужиха място в топ 4 на турнира.

Гостите откриха резултата в 65-ата минута, когато точен бе Якопо ла Рока. В 89-ата минута Херардо Торадо възстанови паритета. В продължението мексиканците успяха да напреднат, благодарение на гол на Мариано Павоне в 108-ата минута. Точка на спора след 10 минути сложи отново Херардо Торадо.

Крус Асул е четвъртият мексикански отбор на полуфинал в Световното клубно първенство, като ще опита да стане първият играл финал в турнира.

В друг четвъртфинал Оукланд Сити – шампион от зона Океания – победи трудно с 1:0 Сетиф и за първи път ще се бори за място на финал, макар следващият съперник да е далеч по-сериозен – носителят на Копа Либертадорес Сан Лоренсо.

Крус Асул – Реал Мадрид е насрочен за 16-ти декември, а на следващия ден е другият полуфинал. Финалът и мачът за трето място са на 20-ти този месец.