Ковалайнен е готов за 2009г.

снимка: sportgate.de

Финландският пилот на отбора от Формула 1 МакЛарън Мерцедес Хейки Ковалайнен се чувства подготвен за предстоящия нов сезон в "кралските гонки".

 

През 2009г. финладецът ще управлява новия болид MP24-4 с номер две.

 

"Проследих целия процес по създаването на новия болид и съм възхитен от здравата работа и от положените усилия, които всички екипи вложиха в проекта", коментира Хейки. "Смятам, че през зимната пауза успях да се подготвя добре за предстоящото ново предизвикателство. С всички тези нови правила и разпоредби най-важното ще бъде да се присбособя бързо и вярвам, че ще успея."