Коста Рика бе премазана с 0:7 от “Ла Фурия Роха”

снимка: fifa.com

Коста Рика бе премазана с 0:7 от “Ла Фурия Роха”. Така иберийците записаха най-голямата си победа на световни финали.

До преди вчера най-изразителния успех на Испания бе срещу нашия тим - 1:6. Кошмарният резултат националите постигат през 1998 година на мондиала във Франция в последния мач от групата.

Със седемте си гола в един мач, испанците вече е тимът с най-много отбелязани попадения на световното в Катар. Англия успя да наниже само 6 на друг слаб Иран.

Резултатът бе открит от Дани Олмо в 11-ата мин.

Нападателят и Гави разсякоха защитата на костариканците с двойно подаване. Олмо овладя технично, измъкна се от защитник и прокара топката покрай вратаря Кейлор Навас.

Марко Асенсио удвои в 21-ата минута. След многоходова комбинация, топката стигна до играча на "Реал" (М), който насочи кълбото неспасяемо с левия крак.

Феран Торес направи резултата 3:0. Футболистът на "Барселона" вкара от дузпа. Офанзивният играч прати Кейлор Навас в обратния ъгъл от 11-метровия удар.

Торес за втори път прониза вратата на костариканците. Феран направи 4:0 в 54-ата минута.

18-годишният Гави направи ситуацията за Коста Рика още по-тежка в 74-ата мин. Младият талант на "Барса" заби пети гол.

Резултатът стана 6:0 в 90-ата минута. Разписа се Карлос Солер.

В добавеното време Алваро Мората оформи крайния резултат, предаде "24 часа".