Катар 2022: Белгия победи Канада с минималното 1:0

снимка: bTV

Белгия победи Канада с минималното 1:0 в първия мач на двата отбора на Мондиала в Катар.

Тибо Куртоа спаси дузпа на Алфонсо Дейвис, преди Миши Батшуай да отбележи победния гол.

В другия мач от групата Мароко и Хърватия завършиха 0:0.

За канадците игра бившият вратар на Лудогорец Милан Борян. В 9-ата минута съотборниците му си спечелиха дузпа. След центриране от корнер Тейджон Бюканън стреля, а Яник Караско игра с ръка в наказателното поле на Белгия. Главният рефер на двубоя Джани Зиказве отсъди 11-метров наказателен удар след преглеждане на ситуацията с ВАР. Алфонсо Дейвис обаче не успя да преодолее Тибо Куртоа и вратарят спаси удара му от бялата точка. В 38-ата минута Ричи Ларея падна в наказателното поле след съприкосновение с Аксел Витсел, но след преглед с ВАР не бе отсъдена втора дузпа.

В 44-ата минута Миши Батшуай излъга Борян за 1:0. В 80-ата минута Кайл Лерин с глава можеше да изравни, но Куртоа спаси.

След днешните мачове от групата Белгия е лидер в групата с  точки, следван от Хърватия и Мароко с по 1. Последен е Канада без точки. На 27.11 белгийците играят с Мароко, а Хърватия - срещу канадците.