Нови 3 точки за Милан и Европа е мисия възможна

Милан направи решаваща крачка към Европа, след като у дома стигна до лесно 3:0 срещу Ливорно в мач от 34-ия кръг на Серия А и се изравни с 6-ия в класирането Парма.

Успехът на домакините не дойде никак лесно, въпреки че Ливорно играха слабо в нападение и, освен в два случая през първото полувреме, не застрашиха особено вратата, пазена от Кристиан Абиати.

Въпреки повечето си атаки „росонерите” успяха да разпечатат вратата на Барди чак в 43’. Тогава Констант центрира отлично в наказателното поле, а Балотели с глава регистрира 14-ия си гол в Серия А през настоящия сезон.

Това беше негово попадение №18 през сезона, като той има и 7 асистенци, което прави средно по 114 минути между гол/асистенция от страна на нападателя.

Голът отпусна възпитаниците на Кларънс Зеедорф, които заиграха далеч по-освободено през второто полувреме. Монтоливо и Балотели се отчетоха с няколко пропуска, а голът на победата падна в 51’.

Тогава Таарабт получи на границата на наказателното поле, мина покрай няколко защитника на Ливорно и с категоричен удар покачи на 2:0. Той търсеше гол и в следващите минути, но се отчете с няколко пропуска.

В последните 10 минути Балотели осигури отлична асистенция за Пацини, който проби в наказателното поле и вкара за 3:0.

5-ата поредна победа на Милан прати тима на 7-о място с 51 точки – толкова, колкото има и Парма след загубата с 0:2 от Интер у дома. Ливорно остава в зоната на изпадащите с едва 25 точки – на 3 от спасението, но и с мач повече.