Коравите баски спряха Реал Мадрид за второто място

Реал Мадрид не успя да изпревари Барселона и да излезе на второ място в класирането на Примера Дивисион, след като тази вечер столичани стигнаха само до 1:1 като гост на Атлетик Билбао.

Реал успя да излезе в резултата в 65-а минута чрез Хесе Родригес, но Ибай Гомес в 73-а оформи крайното 1:1. "Кралския клуб" пък довърши срещата с човек по-малко, тъй като две минути след гола на баските Кристиано Роналдо видя картона с червен цвят.

Така Реал Мадрид се изравни по точки с Барселона. Двата тима имат по 54 пункта, но заради по-лошите си показатели мадридчани остават трети. Начело излезе Атлетико Мадрид, който днес надви с категоричното 4:0 Реал Сосиедад. "Дюшекчиите" имат 57 точки.

Атлетик Билбао пък остава 4-ти с актив от 43 пункта.

Срещата оправда очакванията за здраво и оспорвано дерби. През първата част двата тима водиха сериозна битка в центъра на терена и пред двете врати липсваха кой знае какви положения за гол. Това се промени през втората част, когато Реал вдигна оборотите и успя да поведе чрез Хесе, който завърши отлично атака, подета от Карим Бензема и преминала през Кристиано Роналдо.

Отговорът на домакините не закъсня и само 8 минути по-късно страховит удар на резервата Ибай Гомес донесе равенството. В 75-а минута на терена се разиграха грозни сцени, след които най-потърпевш се оказа Роналдо, тъй като бе изгонен от игра.

4062610

Реал пристигна на "Сан Мамес" в серия от 11 поредни победи и общо 21 срещи във всички турнири без поражение. Мадридчани бяха спечелили последните си три визити в Билбао, а Кристиано Роналдо се бе разписал поне веднъж в тези три срещи. Именно португалеца поведе атаката на "белия балет" тази вечер.

Най-големият отсъстващ в състава на Карло Анчелоти бе Гарет Бейл, който е контузен. На мястото на уелския национал започна младият Хесе Родригес. В групата за срещата пък попадна Рафаел Варан, който обаче остана на резервната скамейка.

Наставникът на домакините Ернесто Валверде за пореден път заложи на Ариц Адуриц на върха на своята атака, който трябваше да бъде подкрепян от Икер Муниаун, Маркел Сусаета и Андер Ерера.

4062614

Първото полувреме определено не беше успешно за Реал Мадрид. Тимът на Карло Анчелоти показа желание и като цяло бе по-активният отбор. Креативността на столичани в предни позиции обаче не бе на ниво.

Домакините от своя страна бяха добре подредени в защита и положиха максимални усилия, за да не позволят на Реал Мадрид да създаде нещо опасно пред вратата на Горка Ирайсос.  Синхронът между защитниците в червено и бяло беше отличен, а впечатление направи и хладнокръвието, с което те действаха.

В предни позиции играчите на Ернесто Валверде също действаха по-умело и създадоха по-чистите ситуации.

4062613

В 18-а минута пред Ариц Адуриц се откри изключителна възможност за гол. Маркел Сусаета намери  нападателя с хитър пас пред наказателното поле, той сви топката покрай пепе и излезе на позиция за стрелба, но ударът ми муна встрани от вратата.

Минута по-късно Оскар де Маркос центрира по земя в пеналта, топката достигна до Икер Муниаин, който бе изтърван от Даниел Каравахал, но баският талант не прецени крачката си и не успя да засече кълбото.

4062617

Най-доброто положение на сметката на Реал Мадирд пък си остана един качествен шут на Кристиано Роналдо с левия крак от движение още в първата минута, който мина много близо до десния страничен стълб на Ирайсос. До края на първите 45 минути футболистите в бяло така и не отправиха точен удар в рамките на противниковата врата.

Това се промени още в самото начало на втората част, когато Карим Бензема намери Лука Модрич пред наказателното поле и хърватинът стреля без да се бави, но Ирайсос изби в корнер.

4062619

В 50-а минута Роналдо опъна мрежата зад баския вратар, но попадението правилно бе отменено, тъй като португалецът се намираше в положение на засада при подаването от страна на Шаби Алонсо.

Играчите на "кралския клуб" обаче бяха решили да не изпускат възможността да изпреварят Барселона и да не позволяват на Атлетико (Мадрид) да се откъсва напред и усилиха натиска.

В 54-а минута Ирайсос блесна с ново страхотно спасяване при опит на Бензема да го преодолее с диагонален шут от десетина метра, но 11 минути по-късно той бе безпомощен. Кристиано Роналдо получи на скорост от Бензема и с презицен пас по земя намери Хесе, който с майсторско отиграване прати топката зад голлинията, за да изведе Реал напред.

4062620

Голът за гостите направи срещата още по-интересна, защото принуди и баските да погледнат по-сериозно към Диего Лопес. Валверде замени Муниаун с Ибай Гомес и това му донесе моментален успех. Секунди след като бе влязъл на терена в 73-а минута Ибай центрира от статично положение, Серхио Рамос първоначално изчисти топката, но Гомес връхлетя на нея и с воле я прати в мрежата на Лопес за 1:1.

В 75-а минута на терена се разиграха грозни сцени. Карлос Групеги и Кристиано Роналдо имаха някаква закачка помежду си, която накара носителя на Златаната топка да блъсне своя съперник. Рико използва момента да се строполи артистично, а Роналдо влезе в сблъсък и с притичалият Андер Итураспе. Развръзката от всичко това бе червен картон за португалеца и жълт за Итураспе.

4062621

Логично с човек повече домакините тръгнаха да търсят победата. В 85-а минута Диего Лопес извади страховит удар на Ибай Гомес, а веднага след това се намеси квалитетно и при изстрел с глава от близко разстояние на Ариц Адуриц.

В крайна сметка срещата завърши при справедливото 1:1.