Давид Вия се контузи, под въпрос за Реал

Нападателят на Атлетико (Мадрид) и испанския национален отбор Давид Вия получи контузия след само 38 минути игра за клуба си при домакинската победа с 4:0 над Реал Сосиедад в късния мач снощи.

Именно Вияоткрирезултата в 37-ата минута за „дюшекчиите“ и даде тон за разгрома им над един от представителите на Испания в Шампионската лига, с който Атлетико вече е едноличен лидер в Примера дивисион.

Вия получи проблем в задната част на бедрото и бе сменен принудително в края на първото полувреме от Раул Гарсия. Новината за неговите проблеми донякъде помрачи успеха на домакините, защото Вия може да пропусне полуфиналния сблъсък с Реал Мадрид за Купата на краля в сряда.

В понеделник Вия ще изкара медицински прегледи, за да се разбере колко сериозна е травмата му на левия крак. Междувременно стана ясно, че Коке ще пропусне следващия мач наАтлетико от първенството, след като получи 5-ия си жълт картон по време на срещата с Реал Сосиедад.

Още петима футболисти на Диего Симеоне са на 1 официално предупреждение от същото наказание – Филипе Луиш, Диего Годин, Арда Туран, Тиаго Мендеш и Диего Коща.