Конте тръгна с победа срещу Холандия

Италия победи Холандия с 2:0 в дебюта на Антонио Конте начело на "Скуадра Адзура".

Успехът на италианците бе изкован в първите десет минути на срещата. Те поведоха с гол на Чиро Имобиле още след три минути игра, а Даниеле де Роси удвои от дузпа в 10-а минута. Нарушението, за което бе отсъден 11-метровия наказателен удар, донесе червен картон на Бруно Мартинс Инди и така "лалетата" играха с човек по малко повече от 80 минути.

Както е известно Италия е съперник на България в Квалификациите за Европейското първенство по футбол във Франция.

Срещу Холандия Конте избра на вратата да застане Салваторе Сиригу, а пред него започнаха Андреа Ранокия, Леонардо Бонучи, Давиде Астори, Матео Дармиан, Клаудио Маркизио, Даниеле Де Роси, Емануеле Джакерини, Матиа Де Шилио, Чиро Имобиле и Симоне Дзадза, които бяха подредени в 3-5-2.

Заради контузия извън състава остана Джорджо Киелини, а Андреа Пирло, Андреа Бардзали и Марио Балотели не бяха повикани.

За Холандия стартираха Йеспер Силесен, Дарил Янмаат, Стефан Де Врай, Бруно Мартинс Инди, Дейли Блинд, Найджъл Де Йонг, Дирк Кайт, Жоржиньо Вейналдум, Уесли Снайдер, Джърмен Ленс Ленс и Робин Ван Перси.

Начело на бронзовите медалисти от Бразилия 2014 пък повторен дебют направи Гуус Хидинк, но за разлика от Конте той нямаше много поводи за радост. Хидинк не можеше да разчита на Ариен Робен, Клаас Ян-Хунтелаар, Рафаел ван дер Ваарт, Жорди Класи и Рон Влааар. Спецът пък реши да измени използваното от Ван Гаал 3-5-2 в 4-3-3.

Двубоят започна страхотно за Италия и още в 3-а минута Чиро Имобиле получи страхотен пас от Леонардо Бонучи, измъкна се от зашитата, преодоля Силесен и разпечата вратата на Холандия.

В 8-а минута Снайдер пропусна да изравни, но веднага след това Бруно Мартинс Инди фаулира Симоне Дзадза в наказателното поле и бе изгонен. Освен това реферът отсъди дузпа за Италия, която бе превърната в гол от Даниеле де Роси.

4111743

С човек по-малко холандците все пак овладяха контрола над топката, но в 20-а минута Италия можеше да отбележи и трети гол. Силесен обаче отрази удар на Дзадза. До края на полувремето още един добър шанс се откри пред нападателя на Сасуоло, но той бе неточен.

Втората част отново започна с пропуск на силно игралият Дзадза, а в 50-а минута Робин ван Перси пропусна най-чистото положение за гостите. Ранокия изчисти лошо една топка, тя попадна у нападателя на Манчестър Юнайтед, който обаче бе наемри рамката на вратата.

На "оранжевите" обаче им бе трудно с човек по-малко и повечето атаки бяха организирани от италианците. За съжаление през второто полувреме кой знае какви положения за гол нямаше. В 80-а минута Паскуал центрира добре към Дестро, който обаче не успя да намери очертанията на вратата на Силесен.